19:30 02.10.2019 | Все новости раздела "Народная партия"

ДО «ФОРМУЛИ МИРУ»

Відбулось… Очікуване і неминуче, про що знали заздалегідь – освячення в тристоронній Контактній групі узгодженої дипломатичними радниками глав держав і урядів України, ФРН, Франції і РФ «формули Штайнмайєра».
Україну просто остаточно дотиснули партнери по нормандському формату після репліки Трампа в ході зустрічі із Зеленським: повирішуйте з Росією свої проблеми.
Тому особливо театральними виглядають демонстрації праведного гніву з боку політиків, зокрема П.Порошенка, а також пробудження патріотів. Очевидно, з’явилась робота, відтак стрепенулись загострені на боротьбу зі зрадою. На цьому фоні особливо цікавою виглядає позиція лідера «Батьківщини»: ми проти «формули Штайнмайєра», вважаємо її неприйнятною, але просимо президента «терміново зібрати лідерів парламентських фракцій і детально пояснити, що підписано у Мінську та на які дії надано згоду». Що пояснювати, коли проти?
Незалежно від дальшого розвитку подій, очевидними є дві обставини:
Перша – у разі вже виконання досягнутих домовленостей в рамках нормандського формату, політичне протистояння в Україні вийде на поверхню. Будуть спроби реваншу.
Друга – якщо владу перетиснуть її опоненти і вона піде на ревізію домовленостей у законодавчих актах, вчергове запропонувавши «українську формулу», Європа, особливо з урахуванням принизливих відгуків про Меркель і Макрона, отримає привід остаточно відвернутись від України. Росія знову ж таки виглядатиме переможцем. Згадають нам безглузді демарші, у тому числі в ПАРЄ і т.п.
У ВР вже заговорили про «українську формулу». Але мають розуміти, що й реалізовувати її будемо самі, залишимось наодинці з Росією. Тобто повернемо ситуацію, у кращому випадку, на висхідні позиції.
Тоді як для наповнення реальним змістом позірних вболівань чи не усіх політиків та активістів за припинення війни, повернення Донбасу в лоно України, слід було до всього іншого додати також довибори до Верховної Ради на цих територіях. А це – 15 народних депутатів. Таке представництво у центральній владі дозволило б краще зшивати Україну.
Зауважимо, що партії отримали додаткові мандати на останніх виборах за рахунок частини жителів Донбасу, які не брали участі у голосуванні.
Висновок очевидний: замість криків про зраду і звинувачень треба зайнятись випрацюванням документів (законів) і практичних заходів з реалізації того, що допоможе зціленню України.

Володимир Литвин, 

Источник: Народная партия Украины

  Обсудить новость на Форуме